متن دلخواه شما
   
 
 
اخبار ، معرفی ، زندگینامه و کارنامه ی بازیگران ایران و جهان
دوشنبه ٩ آبان ۱۳٩٠ ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست ذوالفقار | ( نظرات )

امروز تولد پیتر جکسون یکی از کارگردان ها و شخصیت های سینمایی مورد علاقمه . برای کسانی که این کارگردان رو نمی شناسن باید بگم که کارگردانی سه گانه ی ارباب حلقه ها و به تازگی هم دو فیلم در دست ساخت هابیت رو به عهده داشته و داره.

کسانی که ارباب حلقه ها را دیده باشن حتما به هنر این کارگردان پی برده اند...

زیاد وقت ندارم ... فقط اومدم تبریک بگم و برم. ببخشید که خبرتون نمی کنم بیاید وبم ، چون واقعا وقت ندارم.

بای

 :: برچسب‌ها: ویژه برنامه, خبر, اطلاعیه
   
شنبه ٧ آبان ۱۳٩٠ ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست ذوالفقار | ( نظرات )

سلام بعد از مدت ها برگشتم ... کمتر صحبت می کنم و میرم سر بحث اصلی که در مورد شباهت ها و برتری های دو مجموعه ی شفق و خاطرات خون آشام نسبت به همدیگه است.

 

کتابهای هری پاتر مدت ها بچه ها و حتی بزرگتر رو مجذوب خودش کرده بود...افرادی که هیچ علاقه ای به کتاب خوندن نداشتن با خوندن داستان های هری پاتر نمی تونستن این کتاب های رو کنار بگذارن. با ساختن سری فیلم های هری پاتر توسط کمپانی برادران وارنر و موفقیت این فیلم ها خیلی از کمپانی ها دنبال سوژه ای مثل هری پاتر می گشتن تا با ساخت اون به صورت فیلم بتونن سود زیادی به دست بیارن.

 

TWILIGHT

اولین مجموعه ای که بعد از هری پاتر توانست به این موفقیت دست پیدا کنه ، مجموعه ی شفق اثر استفانی میر بود. فیلم اول که وابسته به کتاب اول از این مجموعه بود با بازی رابرت پتینسون (بازیگری که در فیلم هری پاتر و جام آتش پا به عرصه ی فانتزی گذاشته بود) و کریستن استوارت ساخته شد و موفقیت خوبی داشت. همین باعث شد که ساخت ادامه ی قسمت های این مجموعه سرعت و جدیت بیشتری پیدا کنه.

از همون اول همه از این مجموعه تعریف می کردند اما من زیاد ازش خوشم نمی اومد. تصمیم داشتم اول کتاب رو بخونم و بعد فیلم رو ببینم و این کار رو هم کردم و خیلی سریع پشیمون شدم. داستان به شدت یکطرفه و بی مزه بود. طوری که من به سختی هر فصل رو تموم می کردم و با انزجار سراغ فصل بعدی می رفتم. اما چون کتابی رو که شروع می کنم حتما باید تا آخرش بخونم و نمی تونم برم سراغ کتاب بعدی مجبور شدم ادامه بدم و به این امید بودم که در آخر کتاب اتفاق مهمی بیافته اما این اتفاق خیلی هم مهم نبود.

از رابرت پتینسون خوشم نمیاد چون اصلا هنری در وجودش نیست. کل فیلم رو یا داره اخم می کنه ژست می گیره یا انگار داره زور می زنه. استوارت هم همچین جذابیتی برام نداره چون اصلا چیز خاصی تو وجودش نیست. اما شخصیت جیکوب رو دوست دارم.

 

VAMIRE DIARIES

در این بین و بعد از دیدن سه فیلم رقت انگیز از شفق ... خبر هایی از مجموعه کتابی جدید به گوشم خورد که سریالش داره ساخته میشه و شباهت زیادی به توایلایت داره. تحقیقی که انجام دادم اطلاعاتی بهم داد که خیلی علاقمند شدم حتما این مجموعه رو ببینم. و وقتی دیدم متوجه شباهت ها و تفاوت های این دو مجموعه شدم.

شباهت این دو مجموعه فقط در رژیم غذایی داشتن شخصیت های اصلی و عشق به دختری معمولیه. البته این قضیه که هر دو داستان در شهری کوچک رقم می خوره رو هم نباید فراموش کنیم.

سریال از همون اول منو جذب کرد. سوالاتی که هر بخش از داستان در ذهن شما به وجود میاره باعث میشه ادامه بدید و قسمت بعدی رو تماشا کنید. این همون چیزیه که توایلایت اصلا در هیچ یک از کتاب ها و فیلمهاش نداره. بازیگران که به درستی انتخاب شده اند هم خیلی به هضم سریال کمک می کنه. پاول ویزلی کجا و رابرت پتینسون کجا؟

ابتدای پخش سریال پاول ویزلی در مصاحبه ای گفته بود برای اینکه شخصیت ادوارد کالن و بازی رابرت پتینسون او را تحت تاثیر قرار نده و بازی متفاوتی داشته باشه اصلا فیلم های توایلایت رو ندیده. وهمین باعث شده که من هیچ شباهتی در بازی او و پتینسون نبینم.

 

در هر صورت به نظر من VAMPIRE DIARIES خیلی بهتر از TWILIGHT است چه از نظر کتاب چه از نظر فیلم و چه از نظر بازیگر و چفت و بست های داستانی.

عکسهایی از این دو مجموعه در ادامه مطلب است ... لطفا نظراتتون فراموش نشه.:: برچسب‌ها: پرونده
آخرین مطالب